Boldogságprogram

Írta: Super User on . Beküldve: Boldogságprogram

Tavaly szeptemberben csatlakozott osztályom a Boldogságprogramhoz, melyben vállaltuk, hogy minden hónapban 1 tanórán feldolgozunk egy tanulságmesét s megoldjuk az ehhez kapcsolódó feladatot. Volt olyan hónap, amikor a gyerekek elhalmozták egymást figyelemmel és szeretettel, majd rajzolhattak a saját örömnaplónkba, vagy az angyalkás rajzokba felajánlották társaiknak a segítségüket valamiben, de kitűztünk magunk elé rövid majd hosszú távú célokat is. Nagyon hasznosnak találtam, a gyerekek rengeteget tanultak belőle, s a társas kapcsolataik egyre jobbak lettek. Úgy gondolom, pedagógusként fontos feladatunk hangsúlyozni a jó cselekedetek, együttműködés, segítőkészség, csapatszellem fontosságát, és értéket teremteni a gyermekek lelkében mindezzel, s ezért idén is folytatjuk a boldogságórákat!

Bognárné Fodor Anita, a 3. osztály osztályfőnöke