Versenyeredmények

Írta: Super User on . Beküldve: Versenyeredmények

Versenyeredmények

Most légy Ökos!

A Batthyány Lajos Általános Iskola Géza Fejedelem Tagiskolája Úrhidáról nyerte csütörtökön, április 6-án a területi környezetvédelmi vetélkedőt a sárkeresztesi Bársony István tagiskolában.  A második helyezett: a Székesfehérvári II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola „Mókus” csapata, a harmadik pedig a szintén székesfehérvári Munkácsy Mihály Általános Iskola csapata volt. A rendezvényen 8 iskola 3 fős 3. osztályos csapata vett részt, ahol megmutathatták mennyire tájékozottak környezetük megóvásában. 7 játékos feladaton keresztül folyt a vetélkedés, melyek érintették a szelektív hulladékgyűjtést, a növény- és állatvilág védelmét, a vizek megóvását kísérlettel fűszerezve, az élhető és tervezett város fogalmát, valamint rövid kézműves foglalkozással az újrahasznosítást. A rendezvény szervezője Kovácsné Fehér Beáta tanító volt.

2016. április 22-én a Sárszentmihályi Zichy Jenő Általános iskolában térségi szövegértési versenyen 1. helyezett lett Izinger Kinga harmadik osztályos, szintén 1. lett Czibor Emma negyedik osztályos tanulónk.  Sárszentmihályon a térségi "Mit visz a kis hajó" helyesíró versenyen 2. helyezést ért el Tóth Luca negyedik osztályos és 3. helyezést ért el Belecz András harmadik osztályos tanítványunk. Gratulálunk nekik és felkészítőiknek: Kovácsné Fehér Beátának és Bognárné Fodor Anitának !

Kovácsné Fehér Beáta tanító negyedikes tanítványainak újabb sikerei: Székesfehérváron a II. Rákóczi iskolában a Szavak világa megyei szövegértési versenyen Tóth Luca és Czibor Emma egyaránt a kiemelkedő 4. helyezést érte el a bejutott 30 versenyző közül. A Szemere Gyula megyei helyesírási versenyen Zámbó Eszter a 7., Czaltig Bálint a 9. remek helyezést érdemelte ki a megyei versenyre bejutott 27 induló közül. Gratulálunk!

Kohus Bence a Bozsik-program II. tavaszi kupáján a legjobb játékos címet érte el! Edzője: Dobai Balázs.

Gratulálunk az 1. helyezett Tóth Lucának, a 3. helyezett Zámbó Eszternek, az 5. helyezett Czibor Emmának! Székesfehérváron a Vízivárosi iskolában rejtvényfejtő versenyen nagyszerű eredményt értek el! Osztályfőnökük: Kovácsné Fehér Beáta.

Székesfehérváron a II. Rákóczi iskolában a Ki mit tud?-on szerepeltek tanítványaink. Felkészítette őket Csapó Lászlóné Zsuzsa néni. Ügyesek voltak, arany oklevelet kaptak. A fellépésen elhangzott: Beethoven: Örömóda. Előadták: Zámbó Eszter, Czibor Emma, Tóth Luca, Czaltig Bálint 4. osztályos tanulók.

A J? vagyj Ly? megyei versenyen Székesfehérváron Tóth Luca (4. osztály) és Belecz András (3. osztály) képviselte eredményesen tagiskolánkat. András 10. lett 19 induló, Luca 7. lett 16 versenyző közül. Felkészítő pedagógusok: Kovácsné Fehér Beáta, Bognárné Fodor Anita.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóján 42 induló csapat közül a kiemelkedő negyedik helyezést érték el negyedik osztályos tanulóink. A csapattagok: Czibor Emma, Tóh Luca, Zámbó Eszter, Czaltig Bálint. A felkészítő pedagógus osztályfőnökük: Kovácsné Fehér Beáta. Gratulálunk! A csapat neve: Sárkeresztesi baglyok.

A Kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett "NÉVADÓNK HAVA" alsós matematika versenyen kiemelkedő eredményt ért el Czibor Emma 4. osztályos tanulónk. 16 kis matematikus közül a remek 3. helyezést érdemelte ki. Ugyancsak jól szerepeltek: Bakó Laura Vincencia 2. osztályos tanuló, aki 8. lett 16 versenyző közül és Bárkai Dániel, aki 9. lett 17 ügyes matematika versenyző közül. Felkészítők: Kovácsné Fehér Beáta, Szarvas József, Bognárné Fodor Anita.

A Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóján közel 60 induló közül az élbolyban végzett, a 11. helyen harmadik osztályosaink "Okostojás" csapata. Szorgalmas kis matematikusaink: Antal Rebeka, Bárkai Dániel, Frindt Dániel
Izinger Kinga. Felkészítő pedagógus: Bognárné Fodor Anita.